top of page

Ekskursiju dienas. Jautra un izzinoša atpūtaKas var būt labāks par izbraucienu ārpus pilsētas kopā ar klasesbiedriem? Īpaši uz interesantām vietām, par kurām ne visi zina.


Šādu vietu Latvijā ir diezgan daudz. Piemēram, zinātnes centrs VIZIUM Ventspilī, kuru mūsu vidusskolēni apmeklēja 16. septembrī.

VIZIUM ir nesen uzsākts Latvijas un Norvēģijas inovāciju projekts, kura mērķis ir iepazīstināt skolēnus ar dabaszinātnēm.

Pārsteidzoši eksponāti, laboratorijas, darbnīcas - lai iepazītos ar visu, ko centrs piedāvā, ir nepieciešama vairāk nekā viena diena. Mēs varējām piedalīties virtuālās realitātes darbnīcās, ķēdes reakcijas mašīnu, digitālās animācijas darbnīcās, kā arī izmēģināt jaunākās iekārtas, piemēram, 5D ķiveri un modernu melu detektoru. Diena noslēdzās ar pastaigu pa piejūras parku ar enkuriem, kuģiem, atrakcijām un vēsturiskiem eksponātiem. Sākumskolas skolēni devās uz ne mazāk interesantu vietu netālu no Jaunpils, Graudiņos, kur 2011. gadā 3,5 hektāru platībā tika iestādītas 10 000 egļu, veidojot savdabīgu labirintu. Nebija viegli tikt cauri labirintam, bet visi izturēja! Pēc tam, saimniecības īpašnieka Kaspara Brikuļa uzaicināti, viņi strādāja sveču veikalā un cepa picas, katrs pēc savas gaumes. Diemžēl mums neizdevās nokļūt galdniecības darbnīcā, mēs to pataupījām nākamajam ceļojumam.


Noteikti ieradīsimies šeit atkal.
Comments


bottom of page