top of page

Ekskursija uz bibliotēkuBibliotēkām vienmēr ir bijusi īpaša vieta tautu dzīvē. Bieži vien tās atradās valdnieku muižās un tika īpaši apsargātas. Bīstamības gadījumā grāmatas tika glābtas tāpat kā visdārgākie dārgumi. Mūsdienās, digitālo tehnoloģiju, ekrānu un mākoņdatu glabāšanas laikmetā, attīstītās valstis turpina veidot bibliotēkas.

Kāpēc? Ne tikai tāpēc, ka elektrība ir mazāk uzticama informācijas saglabāšanai nekā papīrs, bet arī tāpēc, ka grāmatas lasīšana ir īpašs process, ko nevar aizstāt ar informācijas patēriņu no viedrīka ekrāna.


Šajā mācību gadā mūsu skola ir ieplānojusi vairākas ekskursijas un mācību stundas Rīgas Centrālās bibliotēkas IMANTA filiālē. Nesen sākumskolas skolēni apmeklēja pirmo nodarbību. Bibliotēkas darbiniece mums pastāstīja daudz interesantu lietu - kas ir bibliotēka, kā grāmatas nonāk bibliotēkā, kā tās tiek kataloģizētas un glabātas.


Viņi atklāja arī dažus praktiskus jautājumus - kā reģistrēties bibliotēkā, kā izvēlēties grāmatu, kā strādāt ar grāmatu un kā uzvesties bibliotēkā.


Mēs ar nepacietību gaidām nākamās nodarbības.
Kommentare


bottom of page