top of page
small with backgound.png
vkus1.png

Pedagoģiskā koncepcija

 

ESTĒTIKA

 

Estētiskā gaume ir cilvēka spēja izprast apkārtējās pasaules skaistumu un pašam radīt skaistumu. Dabas, cilvēku, lietu un mākslas darbu skaistuma izjūta piepilda cilvēka dzīvi ar krāsām, prieku un jēgu.

Mūsu skolas stundu saraksts un studijas nodarbības pēcpusdienā piedāvā daudzveidīgu estētisko, mākslas, mūzikas, literatūras attīstību. Mēs organizējam kostīmu pasākumus, aicinām māksliniekus, rīkojam mākslas konkursus, apmeklējam muzejus un izstādes, dodamies ekskursijās uz skaistām Latvijas vietām.

Skaistums visās tā izpausmēs, sākot ar pasaules mākslas šedevriem un līdz sadzīves priekšmetu dizainam un dabas ainavām, harmonizē cilvēka eksistenci, veicina iekšējo līdzsvaru un psiholoģisko stabilitāti.

21. gadsimtā cilvēks strauji tiek pārvests uz tehnogēnu dzīves vidi.  Virtuālās pasaules, automatizēti un robotizēti kompleksi kļūst par viņa darba un dzīves vietu. Jo tālāk virzīsies šis process, jo spēcīgāka būs cilvēka vajadzība atgriezties pie savas dabiskās vides, pie dabas, mūzikas, dzejas skaistuma un pārnest šo skaistumu uz jauno tehnogēno vidi.

Divdesmit pirmajā gadsimtā pieaugs estētikas nozīme cilvēku dzīvē. Tādēļ mēs pievēršam tādu uzmanību skolēnu estētiskajai attīstībai.

bottom of page